Şenpazarlı Yılmaz Kerim, Hakan Çanta’nın Finansman Müdürü

HKN Ailesi ilk olarak, Ümit Saraciye adı altında 1955 yılında İstanbul esnafının ve piyasaların kalbinin attığı, gerçek el emeğinin ve sanatkârın varlığının en çok hissedildiği Mercan semtinde, küçük bir işletme olarak baba mesleğini layığı ile sürdürme gayreti ile kurulmuştur.
Şirketin başarı öyküsünde, ileriyi gören ve mesleğine getirdiği farklı bakış açısı ile en büyük pay kuşkusuz, kurucuları olan Kemal HACISOYU ve İdris ÜMİTVAR’ındır.
O yıllarda, faaliyetleri sadece suni deri çanta alanında iken, hızla büyüyen bünyesiyle faaliyetlerine Okul, Kolej, Seyahat, Spor, Plaj, Fashion, Moda ve Promosyon çanta İmalatı ve pazarlaması, çocuklar için şemsiye matara ve kırtasiye ürünleri de eklenmiştir. Ürün yelpazesinin genişlemesi ile doğru orantıda hizmet sunduğu müşteri sayısı da hızla artmıştır
Günümüzde HAKAN ÇANTA ürünlerinin kalite farkını Türkiye’nin her yerinde, Özellikle tüm Zincir market, Katlı mağazalar, Moda mağazaları, Oyuncakçılar, Ayakkabıcılar ve Kırtasiyecilerde rahatlıkla bulabilirsiniz.
Bir aile şirketi olan firma, Kuruluşundan yıllar sonra HAKAN TİCARET Unvanıyla, Sonra 1998’de HAKAN ÇANTA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Unvanını, daha sonra da Ocak 2005 tarihinde HAKAN ÇANTA SAN. VE TİC. A.Ş. unvanını almıştır.

Firma ticari hayatına, kolektif bir yapı anlayışıyla alanında lider olan ortak şirketlerinden GÜRLE SUNİ DERİ TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş. , GÜRPA DERİ TEKSTİL AYAKABI MALZ. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ve HTEKS ÇANTA VE KIRTASİYE. SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ile devam etmektedir. Gelecekte bu organik bağ ile sektörün gereksinimlerini aynı çatı altında buluşturup hizmete dönüştürülmesi de planlanan çalışmalardandır.

1995 yılında WALT DISNEY ile yapılan lisans anlaşması ile sektöründe ilk defa çizgi karakterleri lisanslı olarak ürünlerinde kullanarak sektöründe öncü rolü üstlenmiştir. İlerleyen yıllarda buna WARNER BROSS, MATTEL, MTV, FOX KID’S, MARVEL, HASBRO, SANRIO, NBA gibi uluslar arası kuruluşlar da eklenmiştir. Ayrıca son olarak spor kulüplerimizden BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE, GALATASARAY ve TRABZONSPOR da eklenen yeni lisanslar arasındadır.
Kurumsal bir anlayışla sektörüne yön veren ve dinamik bir liderlik gösteren firma, kuruluşundan itibaren sürekli yükselen bir grafik çizmiştir.

Tasarımda, ufku sürekli genişleyen koleksiyon çalışmaları ve parlak fikirleri ile sürekli ar-ge çalışması yapan ve yenilikleri hayata geçiren ekibi ile, bu alanda da pazara öncülük etmektedir. Üretimde kalite ve çocuk sağlığını ön planda tutan, hammadde, işçilik ve ürün detayları, Satış alanında sunum, pazarlama faaliyetleri ve müşteri memnuniyeti ayrıca Satış sonrası hizmet, hiçbir zaman değişmeyecek ilkelerinden olmuştur.

İşte bu büyük firmanın finansman müdürü Şenpazarlı Yılmaz Kerim’dir.

Şenpazar Kalaycı Köyünden olan Yılmaz Kerim, 1997 yılından bu yana Hakan Çantada çalışmaktadır. Muhasebeci olarak işe başlayan Yılmaz Kerim şimdi ise Finansman Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.Evli ve bir çocuk babası olan Yılmaz Kerim, 60’a yakın Kastamonuluya istihdam yolunu açmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Hemşerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !